2010-2011 forma koleksiyonu tanıtıldı

Ekleyen Haz 26, 2010 tarihinde| Yorum Yazın

Türk futbol tarihinin en önemli takımlarından biri olan takımımızın, Nike tarafından hazırlanan yeni sezon forma koleksiyonu, futbolcularımız, teknik heyetimiz ve yönetim kurulu üyelerimizin de katıldığı bir organizasyonla tanıtıldı. Oyuncularımız Umut Bulut, Onur Recep Kıvrak, Ceyhun Gülselam, Gustavo Colman, Burak Yılmaz, Giray Kaçar mankenlerle birlikte podyuma çıkarak formaların tanıtımını yaptılar.

Elde ettiği büyük başarılar ve gösterdiği istikrarla Türk futbol tarihinin en önemli kulüplerinden biri olan, yetiştirdiği futbolcular ve teknik adamlarla Türk futbolunda geleceği yazmaya hazırlanan Trabzonspor’un Nike tarafından tasarlanan 2010-2011 sezonu forma koleksiyonu Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Kamp Eğitim Tesisleri’nde yapılan bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Futbolcularımız ve yönetim kurulu üyelerimizin katıldığı organizasyonda oyuncular yeni sezon forma ve antrenman koleksiyonlarıyla basının karşısına çıktılar.

Nike, takımımızın 2010-2011 sezonunda giymesi için kulübümüzün isteği üzerine 5 farklı forma hazırladı. Bordo-Mavi renklerle tasarlanan klasik çubuklu forması ve bu formaya alternatif olarak parçalı forma, ayrıca Süper Lig ve UEFA Kupası deplasman maçlarında giyilecek mavi yakalı beyaz forma ile hazırlık ve kupa maçlarında kullanılması planlanan düz bordo renkte formalar hazırlandı.

Takımımız için özel hazırlanan bir diğer forma ise gri forma. Gri-bordo ve mavi renklere sahip olan forma Süper Lig ve UEFA Kupası maçlarında oyuncuların sırtlarında olacak.

Bordo-Mavi renklerdeki klasik çubuklu formaya alternatif olarak tasarlanan parçalı forma da bordo-mavi renkte hazırlandı. Parçalı formanın deplasman ve kupa maçlarında giyilmesi planlanıyor.

Bir maçta topa her dokunuş o 90 dakikanın, hatta bütün bir turnuvanın ya da sezonun kaderini değiştirebilir. Topa tek bir dokunuş, futbolcunun, futbolun geleceğine adını yazdırmasını ve futbolun geleceğini yazmasını sağlayabilir.

Nike Trabzonspor için hazırladığı ve üstün teknolojik özelliklerle donattığı bu formalarla, tüm oyuncuların maçtaki performansını artırarak Bordo-Mavililer’in geleceğini en iyi şekilde yazmalarını sağlamayı hedefliyor.

Formaların yapımında kullanılan Nike Dri-Fit teknolojisi, oyuncuların daha kuru, daha serin ve daha hafif kalmasını sağlayan bir teknoloji ürünü. Teri bedenden kumaşın yüzeyine çekerek hızla kurumasını sağlayan bu malzeme, bir yandan da üç boyutlu yapısıyla cildin etrafında daha fazla hava boşluğu yaratarak yapışmayı azaltıyor.

Toplantıda ayrıca antrenman ürünlerinin de tanıtımı yapıldı. Bu ürünlerde kullanılan yenilikçi Nike Dri-FIT teknolojisi futbolcuların vücut ısısını düzenliyor, teri vücuttan dışarı atıyor ve antrenman yaptıkça sporcuların kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyor. Vücuttaki teri emerken file dokusuyla gereken havalandırmayı sağlayan DRI-FIT teknolojisiyle üretilen antrenman ürünleri, antrenman veya eğitim sırasında sporcuların ihtiyacı olan giyeceklerin tümünü içeriyor. Bu ürünler arasında kolsuz yeleklerden ısınma ceketlerine, dizlikten eldivene, çantaya kadar her türlü giyecek ve aksesuar bulunuyor.

Yorum Yazın

Enter Analytics/Stat Tracking Code Here